عصاره مالت

ارسال شده در صنعتی.


عصاره مالت جو طی فرآیند پخت از دانه های جو جوانه زده بدست می آید. این عصاره یک شیرین کننده طبیعی بوده و قابل استفاده در صنایع مختلف می باشد. اين عصاره به علت دارا بودن قدرت دياستيك و ويژگي‌هاي آنزيمي بالا، سرشار بودن از قندهاي قابل تخمير با قابليت تجزيه و جذب سريع، عطر و طعم و قدرت طعم دهندگي آن و نيز ارزش تغذيه‌اي بالا، موارد استفاده ش دارد.
از عصاره مالت می توان در صنایع مختلف از جمله موارد زیر استفاده نمود :
• در صنعت ماءالشعیر سازی :
عصاره مالت اصلی ترین ماده اولیه در صنعت ماءالشعیر سازی می باشد.
• در صنعت پخت نان:
- عصاره مالت به دلیل دارا بودن آنزیم های طبیعی و همچنین قندهای قابل تخمیر، فعالیت های مخمرها را تسریع نموده و زمان عمل تخمیر را کاهش می دهد.
- باعث بهتر شدن طعم و رنگ نان شده و در بهبود کیفیت پوسته و ساختمان نان نیز اثرات بسیار خوبی دارد.
- از بیات شدن سریع نان جلوگیری می کند و مدت زمان نگهداری نان را در قفسه های فروشگاهها افزایش می دهد.
- این عصاره هم در نان های سفید و هم در نان های قهو ه ای کاربرد دارد.
• استفاده از عصاره مالت در شکلات سازی:
- در شکلات های طعم دار به عنوان جایگزین عسل، کارامل یا مربا قابل مصرف بوده و سبب تجربه یک طعم دلپذیر همچنین کاهش مصرف شیرین کننده های مصنوعی و کارامل می گردد.
- با توجه به این که عصاره یک شیرین کننده طبیعی است، مصرف آن در شکلات باعث کاهش مصرف شکر و سایر شیرین کننده ها و تهیه محصولات رژیمی مناسب جهت استفاده افراد دیابتی می گردد.
• استفاده از عصاره مالت در بیسکوییت سازی:
- عصاره مالت به دلیل وجود مواد نیتروژنی و دکسترین ها از کریستاله شدن مالتوز جلوگیری میکند و باعث جلوگیری از ایجاد لکه های سفید روی کیک و بیسکویت ها میشود.
- این ماده را می توان در تهیه بیسکوییت های ساندویچی جایگزین مربا نمود و یک محصول کاملا" طبیعی با ارزش غذایی فوق العاده بالا تولید نمود.
• استفاده از عصاره مالت در کیک و کلوچه :
- با کاربرد این مواد در ترکیب کیک یا کلوچه می توان طعم دلپذیر و مطبوع مالت را در محصول ایجاد کرد و علاوه بر تجربه یک طعم جدید باعث کاهش مصرف رنگ دهنده های شیمیایی و مضر می گردد.
- از عصاره مالت می توان در تولید کیک های مغزدار، رول کیک ها و کیک های لایه ای استفاده نمود
- می توان از این عصاره در مغز وسط کلوچه استفاده نمود و طعم متفاوتی را تجربه کرد.
• نوشیدنی های بر پایه لبنیات که حاوی مالت هستند :
عصاره مالت یک شربت غلیظ و شیرین و قابل حل در شیر می باشد که می توان از خود عصاره و یا پودر آن در تولید شیر مالت استفاده نمود و یک نوشیدنی مفید و مقوی که به صورت تؤام خواص مالت و شیر را داراست و برای همه به خصوص کودکان و ورزشکاران مفید می باشد تولید کرد.
• استفاده از عصاره مالت در تهیه نوشابه های رژیمی :
می توان از عصاره مالت به منظور ایجاد رنگ در نوشابه استفاده نمود که بدین ترتیب علاوه بر کاهش مصرف رنگ دهنده های مصنوعی سبب تأمین قند نوشابه از یک منبع طبیعی و کاملا" بی ضرر شده و یک نوشابه رژیمی تهیه کرد که مصرف آن برای همه افراد به خصوص کسانی که دارای اضافه وزن هستند بی خطر می باشد.
• استفاده از عصاره مالت در تولید نوشیدنی های انرژی زا :
به دلیل اینکه مالت سرشار از انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین های گروه B بوده و حاوی انواع املاح معدنی می باشد خاصیت انرژی زایی فراوانی داشته و می توان عصاره مالت در ترکیب با سایر مواد جهت تهیه نوشیدنی های انرژی زا استفاده نمود.
• استفاده در داروسازي و موارد مصرف پزشكي :
- عصاره مالت در صنعت داروسازي براي بهبود طعم و مزه مواد دارويي مانند روغن ماهي و گلسير و فسفات کاربرد دارد.
- در تهيه ارومالتين، استومالت و دهها محصول مشابه ديگر استفاده مي شودكه به عنوان دارو در اختلالات گوارشي، ورم معده، سوء هاضمه و همچنين ساختن تعدادي ديگر از داروها استفاده مي‌شود. .
- مصرف عصاره مالت استخوان بندي را محكم كرده و ضعف و بی‌اشتهايي را از بين می‌برد.
- عصاره مالت جو حاوي فيبر محلول است كه به همين دليل مي تواندعملكرد روده را تنظيم كند و همچنين اين عصاره در دوران بارداري براي رفع يبوست مي‌تواند استفاده شود.
عصاره مالت همچنين در صنايع نساجي و ميكروبيولوژي، به طور مثال در تصفيه مايع استخراج شده از جوهر قير و نمك هاي آهن و رختشويخانه ها به منظور جداسازي نشاسته از پارچه استفاده مي شود.

 

 

آیا نیاز به آنالیز ها دارید؟

در صورتی که مایل هستید به جدید ترین آنالیز محصولات دسترسی پیدا کنید، با شماره ی 03832579456 تماس حاصل نمایید.