دانه مالت تیره(رستد مالت یا مالت بوداده)

ارسال شده در صنعتی.

دانه مالت تیره(رستد مالت یا مالت بوداده)
یکی از فرآورده های جانبی مالت که برای اولین بار در ایران به طور صنعتی توسط شرکت شهد زاگرس جهانبین تولید و به بازار عرضه شده است دانه مالت تیره (رستد مالت یا مالت بوداده)می باشد. دانه مالت بوداده یا Roasted maltیکی از انواع مالت های خاص می باشد.مالت های تیره شهرت قابل ملاحظه ای به جهت کیفیت و تنوع شان دارند. این نوع مالت به دلیل خاصیت طعم دهندگی و رنگ دهندگی قوی خود در مقادیر نسبتا" کمتر و در ترکیب با مالت های بارنگ روشن استفاده می شود. مواد موجود در دانه مالت رست شده می توانند به ایجاد رنگ در طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی ها کمک نماید و می توان از آن به عنوان جایگزین رنگ دهنده های مصنوعی استفاده نمود و دامنه های وسیع رنگی ایجاد کرد.کاربرد اصلی آن در صنایع تولید ماءالشعیر می باشد وبسته به میزان مصرف، درتهیه نوشیدنی ها کاربردهای مختلفی از ایجاد رنگ جزئی و عطر و طعم ظریف تا ایجاد رنگ غنی و عطر قوی مالت بوداده دارد. بدیهی است که این نوع مالت باید در حد اعتدال مورد مصرف قرار بگیرد.
مالت بوداده می تواند مانند سایر مواد غذایی رست شده از جمله قهوه و کاکائو رنگ هایی از قهوه ای تیره تا سیاه و طعم های مختلفی ایجاد نماید و سبب ایجاد طعم قهوه و یا نان برشته در محصولات می شوند.دانه مالت تیره را می توان به دو صورت پودر مالت تیره و عصاره مالت تیره فرآوری نموده و مورد مصرف قرار داد. از ویژگی های بارز این محصول در مقایسه با سایر مواد طعم و رنگ دهنده های مورد استفاده کاهش هزینه های تولید به جهت قیمت مناسب آن می باشد.
رستد مالت (مالت بوداده) شامل انواع زیر می باشد:
•    مالت کهربایی: رنگ روشن و طعم خشک بیسکوییتی دارد. عطر و طعم آن شدیده بوده و باید با احتیاط مورد مصرف قرار گیرد. جهت تهیه این نوع مالت دما را تا 150 تا 160 درجه سانتیگراد بالا می برند.
•    مالت شکلاتی: دارای عطر و طعم شدید و تاحدودی گس می باشد. به دلیل رنگ شدید و عطر و طعم قوی در استفاده ازاین مواد باید احتیاط نمود.روش تولید شبیه به مالت کهربایی است اما درجه حرارت نهایی بالاتر است.
•    مالت سیاه: فرآیند تولید مشابه دو نوع قبلی می باشد ولی دما را تا 200 درجه سانتیگراد بالا می برند و به تبع آن رنگ و طعم شدیدتری خواهد داشت و در تهیه نوشیدنی های خیلی تیره کاربرد دارد.

آیا نیاز به آنالیز ها دارید؟

در صورتی که مایل هستید به جدید ترین آنالیز محصولات دسترسی پیدا کنید، با شماره ی 03832579456 تماس حاصل نمایید.