نان واقعی

ارسال شده در سلامتی.

نان لذیذ ترین، کاملترین و متعادل ترین غذایی است که خداوند به بشر ارزانی داشته بطوریکه اگر روزی 5 وعده هم از آن بخوریم دل زده نمی شویم و در کشوری مثل ایران که بیشترین غذای مردم است باید کمترین عیب و بیشترین خاصیت را داشته باشد.
آیا می دانید نیاز شما به مصرف فیبر(سبوس و الیاف گیاهی) 30 گرم در روز است ولی فقط 8 گرم فیبر به بدنتان می رسد که نتیجه این کمبود شیوع بی سابقه دیابت ،چاقی و بیماری ها قلبی در کشور است؟
آیا می دانید 10 %مردم ایران مبتلا به دیابت شده اند ، 20 % مبتلا به فشار خون ، 30 % چربی خون ، 40 % گلیسیرید بالا و بیش از %50 از چاقی رنج می برند و سالانه 100 هزار نفر به آمار مبتلایان به دیابت افزوده می شود که با مصرف نانهای سبوس دار میتوان از آن پیشگیری کرد و به کنترل در آورد؟
آیا می دانید شما بایستی به ازاء هر کیلو وزنی که دارید نیم گرم فیبر اضافه مصرف کنید تا دچار چاقی ، دیابت و سکته ، سرطان و بیماریهای قلبی عروقی نشوید؟
آیا می دانید سبوس موجود در نان سبوس دار 3 برابر نان سفید ، املاح آن (آهن- کلسیم- فسفر- روی) 2 برابر نان سفید و قند آن نصف نان سفید است؟
آیا می دانید علت عمده کم خونی- پوکی استخوان و سوء تغذیه در ایران مصرف آرد سفید و خمیر ور نیامده است؟
آیا می دانید خوردن نان های سبوس دار گندم یا جو احتمال ابتلا به دیابت را 50 درصد کاهش می دهد؟
آیا می دانید پودر جوانه جو سرشار از سبوس و فیبرهای محلول می باشد و همچنین سرعت تخمیر و ور آمدن نان را بالا می برد و می تواند حلال بسیاری از مشکلات پیش رو باشد؟
- 5 چرا باید نان سبوس دار بخوریم؟
دکتر مظهری رئیس سابق انستیتو تحقیقات تغذیه کشور اعلان کرده بهترین نان ، نان مخلوط گندم و جو است نان تولیدی با آرد سبوس دار سرشار از فیبر و ارزش غذایی است و فیبر (سبوس) غلات باعث می شود :


-1 یبوست که منشاء بسیاری از بیماری های بشر است رفع گردد
-2 باعث جذب سموم موجود در مواد غذایی و دفع سریع آن می گردد
- 3 باعث جذب چربی های آزاد مواد غذایی و دفع آن می گردد
-4 از سرطان روده جلوگیری می کند
5-مانع جذب سریع قند و چربی به خون می گردد
-6 از ابتلا به چاقی و دیابت ، سکته و سایر بیماریهای غیرواگیر جلوگیری می کند.