عصاره ی مالت در بارداری

ارسال شده در سلامتی.

54ff9200c0965-pregnant-women-diet-orig-master-1


به طور کلی مصرف فیبر در دوران بارداری زمانی  که یبوست میتواند به یک مشکل تبدیل شود توصیه میشود.به یاد داشته باشید که این فیبر یک ملین نیست.و طبق نظر سازمان غذا و داروی جهانی این نکته باید روی برچسب محصول ذکر شود. عصاره ی مالت جو متفاوت از بلغور جو دوسر و میوه ها که همیشه بخشی از یک رژیم غذایی سالم هستند ، نیست. اینها همه فیبرهای محلول سالم هستند. شیرین کننده ی مالت عموما از جو جوانه زده استخراج میشود. این ماده چسبنده ،دارای قوام شربتی و رنگ قهوه ای تیره است. و همچنین به صورت پودر در دسترس است. پس از خرید آن را درجای خشک و خنک نگهداری کنید. هنگامی که درب آن را باز میکنید برای افزایش عمر مفید آن و حفظ عطر و طعم و مزه ی خاص آن ، آن را در یخچال نگهداری کنید.
مراحل پردازش آن متفاوت از شکر سفید است و عاری از مواد شیمیایی و عوامل سفید کننده است. در دوران بارداری مهم است که تغذیه ی بدن با غذاهای سالم و عاری از مواد آزمایشگاهی و رنگ و لعاب دار صورت گیرد. فرآیند تولید تضمین میکند که مالت دارای مقادیر بالای مواد معدنی و ویتامین هاست که هم برای سلامت مادر و هم کودک مفید است. همچنین دارای مقداری پروتئین است که به ترمیم و رشد سلول ها و بافت ها کمک میکند.
هنگامی که مالت مصرف میشود زمانی  طول میکشد تا هضم شود و تبدیل آن به گلوکز به آرامی صورت میگیرد. در نتیجه باعث افزایش ناگهانی قند خون نمیشود.
گزارشی مبنی بر ایجاد عوارض جانبی پس از مصرف شیرین کننده ی مالت وجود نداشته است.
خطرات مرتبط با مالت در دوران بارداری:
قند مالت خالص برای استفاده در این دوران کاملا امن است.
این ماده تنها درصورت آلودگی میتواند مضر باشد.بنابر این برای خرید، مارک های مشهور را انتخاب کنید.
راهنمایی برای استفاده از مالت در دوران بارداری:
میتوان آن را به طور منظم در پخت و پز استفاده کرد.این محصول قادر به تحمل درجه حرارت بالا میباشد.
میتوان آن را به شیر، نان، کیک و شیرینی اضافه کرد.
استفاده در حد اعتدال آن تامین کننده ی کالری است.
خانم هایی که سطح قندشان پایدار نیست میتوانند درمورد استفاده از این محصول به عنوان جایگزین مناسب  با پزشک خود مشورت کنند.
همانطور که دیدیم از ایمنی شیرین کننده ی مالت در دوران بارداری خاطر جمع هستیم. بنابراین هیچ دلیلی برای استفاده نکردن از این ماده ی غذایی در دوران بارداری وجود ندارد.
ورزش منظم در این دوره ی 9 ماهه و جایگزینی مالت به جای شکر را فراموش نکنید.

منابع:

http://fawesome.ifood.tv/benefits/417017-malt-in-pregnancy-is-it-safe

http://gicare.com/medication/barley-malt-extract/