خط تولید اختصاصی تولید مالت گندم راه اندازی شد. با توجه به رایج شدن مصرف پودر گندم جوانه زده در سمنو و افزایش تقاضا برای این محصول، خط تولید مجزا جهت افزایش سرعت و کمیت راه اندازی شد.

در گذشته برای تولید سمنو، روش های مختلفی انجام میشد که گاها به علت عدم آشنایی تولید کنندگان این محصول با پودر گندم جوانه زده، هنوز هم استفاده می شود.بعضی از این روش ها مثل استفاده از گندم سبز شده چرخ شده در سمنو، علاوه بر سختی های بسیار زیاد، ریسک ترش شدگی و گندیدگی وجود دارد. علاوه بر اینها با توجه به کارآمد نبودن سیستم های پخت بعضی از کارگاه های تولید و نبود نظارت و تجهیزات کافی، از آب و ظروف غیر بهداشتی استفاده میشود یا گندم ها در فضای باز و غیر بهداشتی جوانه زده و شسته می شونهد که همه ی اینها علاوه بر بالا بردن هزینه ها، ریسک مسمومیت غذایی در مصرف کنندگان را بالا میبرد.

از این رو بسیاری از کارگاه ها و کارخانجات تولید سمنو، با مصرف پودر گندم جوانه زده کاملا بهداشتی، علاوه بر بالا بردن کیفیت و رسیدن به طعم شیرین و مطلوب، در وقت، انرژی و هزینه های خود صرفه جویی کرده و هزینه های انبارداری خود تقریبا صفر کرده اند.

یکی دیگر از مشکلاتی که واحد های سمنو سازی با آن مواجه بودند، تغییرات دمایی فصلی و تاثیر آن بر جوانه زنی بود که شغل آنها را در فصل های مختلف، با تحدید های گوناگون تعطیل میکرد.اما با پودر گندم جوانه زده، در هر فصل از سال میتوان سمنوی خوشمزه و دلچسب تولید و به صورت مداوم عرضه کرد.

اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که از جوانه زنی گندم و مشکلات آن به سطوح آمده اید، از پودر گندم جوانه زده ما تهیه و حتما امتحان کنید.

لازم به ذکر است که در این خط میتوان انواع مالت های غلات مانند ذرت، برنج، عدس… را بر اساس نیاز مشتریان به صورت سفارشی تولید کرد.